חונכות

השלב הראשון ואחד החלקים החשובים ביותר במערך התמיכה של יאספני הינו ללא ספק מערך החונכים הרחב. לכל ילד מוצמד חונך אישי המהווה עבורו דמות אב לכל דבר ועניין: פוגש אותו מספר פעמים בשבוע, מתעניין בשלומו, לומד איתו, משחק איתו ופשוט נמצא שם בשבילו לכל צורך שהוא.

הימצאותו של החונך מעניקה לילד תמיכה אדירה שקשה להפריז בחשיבותה. ילד שביום אחד פתאום מרגיש אבוד, מתקשה לשמר קשר עם אביו ולרוב גם סובל מהמתיחות בין ההורים שלכל אחד מהם מטען קשה מאוד כנגד השני - מוצא לפתע מישהו שהוא יכול לסמוך עליו!

החונכים אינם סתם "בחורים נחמדים" המבלים זמן איכות עם הילדים. הם מקבלים הכשרה מסודרת מעובדים סוציאליים מקצועיים המתמחים בטיפול במשפחות לאחר גירושין, וכן השתלמויות שוטפות לאורך השנה. הצוות המקצועי של יאספני עוקב באופן פרטני אחרי התקדמותו של כל אחד מהילדים ומאפשר לחונכים להעלות סוגיות שונות ואתגרים שבהם הוא נתקל בתהליך.

מערך החונכים הפך לתכנית הדגל של הארגון והוא מחזיר, פשוטו כמשמעו, את הילדות לילדים. אחד החונכים שהוא בעצמו בן למשפחה שעברה גירושין, שיתף אותנו בדמעות בתחושותיו: "לו רק היה לי חונך כזה, כמה סבל היה נחסך ממני לאורך כל שנות הילדות והנערות שלי".

מה עוד אנחנו עושים?

למעלה